برندهای رنگ مو
مجله مورنگ
بهترین رنگ کاران
آکادمی رنگ مو

فراستینگ مو

موهای مات شده یا به اصطلاح معروف فراستینگ مو تکنیک رنگ آمیز جدیدی است که روند رو به رشد سال 2024 معرفی شده است و راهی عالی برای برجسته کردن رنگ موهای طبیعی شماست. کمی نرمتر از بالیاژ است و از ناحیه ریشه تا انتها اعمال می شود. ما به شخصه آن را شیرین و ظریف توصیف می کنیم. در این تکنیک نواحی خاصی از موها با ظرافت روشن می شوند و ظاهری نرم و صاف ایجاد می کنند.

اصطلاح فراستینگ مو چیست؟

فراستینگ مو یک تکنیک رنگ‌آمیزی است که در آن تارهای ریز مو سفید می‌شوند تا موها روشن‌تر و حجیم‌تر به نظر برسند. همانطور که از نام “فراستینگ مو” پیداست، شما قطعا تمایل خواهید داشت رنگ های بلوند سرد را امتحان کنید. همانند سرمای زمستانی در زمین قهوه ای، یخ زدگی مو باعث ایجاد جنبه های زیبایی در موهای تیره می شود.

فراستینگ مو

این یک تکنیک عالی برای افرادی است که به تازگی موهای خود را رنگ می کنند. به نکات برجسته قاب‌بندی چهره بسیار ظریف فکر کنید. این تکنیک فوق العاده طبیعی رشد می کند و نیازی به نگهداری و مراقبت خیلی شدید ندارد. اگر موهای خود را فراستینگ کنید، معمولاً هر 6 ماه یکبار دوباره برای تجدید آن به سالن زیبایی و برخواهید گشت.

فراستینگ چه تفاوتی با بالیاژ دارد؟

به طور کلی می توان گفت فراستینگ شکل متفاوتی از بالیاژ است. در بالیاژ، نوارهای پررنگی با ابعاد ایجاد شده در سراسر مو خواهیم دید. در حالی که بالیاژ به عنوان یک روند برجسته سازی فوق العاده ظریف شروع شد، اما اکنون راهش را در مسیر جسورانه تر و پررنگ تری ادامه می دهد؛ امروزه اکثرا بالیاژ ها به گونه ای اعمال می شوند که ظاهری جسورانه به نمایش می گذارند و سبک نگهداری نه چندان سفت و سختی را می طلبند زیرا در آرایشگاه ها زمان خیلی زیادی را باید صرف آن نمود. شخصی که موهای خود را بالیاژ می کند معمولاً هر 3 تا 5 ماه یک بار برای تجدید بالیاژ خود بازمی گردد.

فراستینگ کردن مو

تفاوت فراستینگ با هایلایت سنتی چیست؟

تفاوت هایی میان فراستینگ و هایلایت مو وجود دارند که گاهی اشخاص از آن ها مطلع نیستند؛ در ادامه به تفاوت میان این دو تکنیک زیبای رنگ کردن موها اشاره می کنیم.

مدت زمات ماندن هایلایت و فراستینگ بر روی موها

تکنیک هایلایت سنتی زمانی انجام می شود که شخص قبول کند مدت زمان کمی آن را بر روی موهایش داشته باشد. این بدان معنی است که بلوند دقیقا به ناحیه ریشه می رود. شخصی که برای یک هایلایت سنتی به هیر استایلیست مراجعه می کند ، معمولاً هر 6 تا 8 هفته یک بار به سالن برمی گردد.

عمق و و میزان دو رنگ

همچنان می‌توان کنتراست و ابعاد را در سرتاسر مو باقی گذاشت یا با کمک هایلایت های کم رنگ آن را افزایش داد، اما تکه‌های روشن تا ریشه می‌روند. بیشتر هایلایت های سنتی پررنگ و روشن هستند.

چگونه ظاهر مات بر روی موها ایجاد می شوند؟ آموزش مات کردن موها

فراستینگ با ظرافت روی تارهای خاصی از مو اعمال می شود؛ یعنی از نوک موها تا ریشه مو. هدف ایجاد اثر نمک و فلفل در مو است!  فکر کنید که هایلایت روی تارهای بسیار کوچک مو پاشیده شده است. بخش های کوچکتر مو اجازه می دهد تا رنگ های سردتری در مو ایجاد شود. محل قرارگیری نیز مهم است. آرایشگر باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرد. مهم است که هیراستایل شما به این نکته توجه کند که نحوه تقسیم و شانه موهای شما در قسمت سر بیشتر و حجیم تر است.

انواع فراستینگ مو

برای ایجاد این ظاهر می توان از هایلایت سنتی استفاده کرد. نوع هایلایت به نوع موی مورد استفاده و ترجیح آرایشگر بستگی دارد. نتیجه یک ظاهر چند بعدی بسیار نرم با نگهداری بسیار کم است. نگهداری کم به معنای تعهد کم است.

آیا این تکنیک روی کسی کار می کند؟

قطعا بله! فراستینگ مو را می توان برای هر شخصی به تناسب سلیقه و نوع موهایش سفارشی کرد. فرفری، صاف، موج دار، بافت، و سایر انواع موها انجام داد. بنابراین باید خودتان تصمیم بگیرید که می خواهید موهایتان را تا چه سطحی روشن کنید.

سخن آخر مورنگ

اگر شما کسی هستید که هرگز موهای خود را رنگ نکرده اید یا به دنبال ظاهری نرم و لطیف هستید، فراستینگ مو قطعا چیزی است که باید در نظر بگیرید. این بهترین چیز برای شمایی است که خواهان آن درخشش ظریف می باشد. در مورنگ با معرفی فراستینگ تلاش نمودیم تفاوت آن با هایلایت و خلاصه ای از نحوه انجام آن به شما بگوییم.